Heimstaden a Sdružení nájemníků ČR uzavřeli dohodu o podpoře seniorů

V memorandu, které ve středu 9. června podepsali předseda Sdružení nájemníků ČR (SON) Milan Taraba a generální ředitel Heimstaden Czech Jan Rafaj, jsme se zavázali k navýšení slev na nájemném u samostatně žijících seniorů. Věříme, že tento krok usnadní našim klientům překonat jejich případné složité životní situace.

Jedním z výsledků uzavřené dohody je navýšení slevy na nájemném u samostatně žijících seniorů z původních 500 Kč na 600 Kč měsíčně. „Seniorským nájemníkům věnujeme velkou pozornost. Je to velmi zranitelná skupina se specifickými potřebami, pro kterou jsou jistota a bezpečí na prvním místě. V případě, že senior ovdoví a sníží se mu příjmy, stěhování je poslední krok, který by chtěl udělat. Slevou mu dokážeme pomoci si stávající bydlení zachovat,“ řekl generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

„Podpisem memoranda jsme navázali na jednání, které se uskutečnilo před více než deseti lety a nebylo vůbec jednoduché. Řešili jsme deregulaci nájemného, dopad na nájemníky, plán investic společnosti a další otázky nájemního bydlení. I přes některé odlišné názory jsme se dokázali dohodnout a najít společná řešení. Jsem rád, že i po této době jsme mohli společné memorandum aktualizovat a že například péče o nájemníky-seniory patří ke klíčovým prioritám Heimstaden,“ uvedl předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba.

Ze závěrů memoranda vyplývá i zjednodušení administrativy při poskytování příspěvků. Žádost o příspěvek stačí zaslat jednou ročně namísto dosavadní praxe čtyřikrát za rok. Memorandum dále zajišťuje zachování záchranného Fondu bydlení Heimstaden, z něhož budou podporování nájemníci, kteří se ocitli v mimořádné životní tísni.

Sdružení SON bude ve specifických a potřebných případech plnit roli mediátora mezi nájemníkem a Heimstaden, jeho člen bude i členem kontrolního výboru Fondu bydlení Heimstaden, který dohlíží na poskytování prostředků žadatelům o slevu z nájemného.

Zpět
maskot