Heimstaden Bostad získává ve Varšavě nové projekty určené k nájemnímu bydlení

Naše mateřská společnost Heimstaden Bostad rozšiřuje své aktivity v Polsku. Po prosincovém vstupu na tamní trh zde zvětšuje portfolio svých investic do výstavby nájemních bytů. Dnes podepsala kupní smlouvu s developerskou společností Marvipol o převzetí tří nových stavebních projektů ve Varšavě ve čtvrtích Wola, Służewiec a Włochy, které nabídnou až 707 moderních nájemních bytů. První byty by měly být dokončeny na podzim tohoto roku, zbytek bude dodán v roce 2022.

„Loni v prosinci jsme oznámili první akvizici v Polsku a slíbili brzké pokračování a dnes jsme slib dodrželi,“ říká Stanislav Kubáček, šéf akvizičního týmu Heimstaden pro střední a východní Evropu a Německo. „Polsko je v našich očích velice atraktivní trh. K dnešnímu dni zde máme ve výstavbě téměř 1 350 nájemních bytů a hledáme další příležitosti. Je pro nás důležité mít kontrolu nad designem a vybavením bytů a společných prostor, a proto raději investujeme do celých budov s nájemními byty,“ dodává Kubáček.

Nové projekty Heimstaden Bostad koupil od polské developerské společnosti Marvipol. Ta na klíč postaví a v příštích dvou letech firmě Heimstaden Bostad předá 647 nových moderních bytů, 11 komerčních jednotek s celkovou pronajímatelnou plochou přes 30 tisíc m2 a 591 parkovacích míst. Heimstaden Bostad si také zajistil možnost získat dalších 60 bytů v projektu Służewiec. Budoucí nájemci budou mít na výběr od pronájmu garsonky až po třípokojové byty.

Společnost Heimstaden Bostad připravuje i další projekty nejen v polských krajských městech, ale také v České republice, kde svůj vstup na středoevropský trh v loňském roce zahájila a kde dnes pronajímá na 43 000 bytů.

 

Zpět