Heimstaden chystá workshopy pro podnikatele

Chceme pomoci podnikavým lidem z Karviné, kteří dosud váhají s rozjezdem vlastní firmy, a proto pro ně připravujeme sérii workshopů. První z nich se v místním Komunitním centru Archa konal v pondělí 23. srpna.

Workshopem provázela Zuzana Palová z havířovského Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti, které jsme před dvěma lety založili, abychom dlouhodobě podporovali regionální podnikatele. Zájemci se na prvním z řady setkání dozvěděli, jak nejlépe formulovat podnikatelský plán a jak postupovat při zpracování modelu Business Canvas, který je nedílnou součástí žádostí o podnikatelské dotace.

„Zvláště v této době je potřeba napnout všechny síly a podpořit všechny podnikavé lidi, kteří mají odvahu rozjet vlastní firmu. V Karviné se o to snažíme dlouhodobě a budeme v tom pokračovat i nadále,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

V Heimstaden jsme už v minulosti vytvořili několik grantových výzev, v rámci nichž mohli zájemci dosáhnout až na stotisícovou dotaci nebo startovací nájem nebytových prostor. Vloni jsme připravili sadu slev pro podnikatele zasažené vládními omezeními a nakupovali od nich zboží s cílem podpořit jejich živnost. Prostřednictvím Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti rovněž pořádáme vzdělávací kurzy, podnikatelské snídaně a nabízíme konzultace.

Zpět