Heimstaden investuje v letošním roce do svého portfolia dvě a půl miliardy korun

Plníme naše závazky, které jsme slíbili při vstupu na český trh. Letos investujeme rekordních 2,5 miliardy korun do zateplování, oprav i nových projektů. O více než 200 milionů korun jsme navýšili investice do zateplování. „Je to dosud nejvíc, kolik jsme investovali do snížení energetické náročnosti budov. Tempo, kterým postupujeme, je každý rok větší, což odpovídá závazku celé skupiny Heimstaden do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů nejméně o 46 procent v souladu se záměrem Pařížské dohody,“ říká generální ředitel české pobočky Heimstaden Jan Rafaj.

V letošním roce investujeme dalších 52 milionů korun do kompletní proměny vybraných domů v Havířově-Šumbarku a 60 milionů do rekonstrukcí v ulicích Slámova a Zvoníčkova v Ostravě-Michálkovicích. Pokračovat bude i revitalizace ostravské části Kunčičky. Zde celková investice do domů a nejbližšího okolí dosáhne 370 milionů Kč a Heimstaden v součtu nabídne 300 zcela zrekonstruovaných bytů. Kompletní plán oprav na rok 2022 je dostupný na našich stránkách: https://heimstaden.cz/cz/prehled-oprav.

Dokončen bude také projekt přátelského bydlení pro seniory v Havířově za téměř 50 milionů korun. Nabídne byty pro seniory, kteří chtějí bydlet za dostupnou cenu v bezbariérovém prostředí, kde najdou soukromí, vlastní zeleň i řadu služeb. „Senioři jsou naší velmi početnou nájemnickou skupinou. Chceme vyslat jasný vzkaz, že jsme tu pro ně a že o ně jako o naše klienty jednoznačně stojíme. Bude-li projekt úspěšný, rádi bychom podobný styl bydlení vybudovali i v dalších městech, kde působíme,” dodává Jan Rafaj.

Další investice plánované v roce 2022:

Renovace volných bytů: 775 mil. Kč

Zdravotechnika a kanalizace: 122 mil. Kč

Střechy: 100 mil. Kč

Výtahy: 43 mil. Kč

Zpět