Heimstaden kupuje byty v Plzni, první mimo severní Moravu

Společnost Heimstaden kupuje další byty v České republice a rozšiřuje tak své portfolio i mimo oblast severní Moravy. V rámci této akvizice se jedná o 226 bytů a 5 nebytových prostor v Plzni. Zájem o nákup dalších nájemních bytů naše firma ohlásila již minulý rok při vstupu na tuzemský trh. Plzeňská akvizice tak stvrzuje naše postavení jedničky na domácím trhu s nájemním bydlením s celkovým počtem téměř 43 tisíc bytů.

Nemovitosti v západočeské metropoli kupuje Heimstaden za přibližně 600 milionů korun od české realitní a investiční společnosti Daramis.

„Za poslední rok jsme naše portfolio ve střední Evropě rozšířili o čtyři tisíce bytů v Berlíně, dva projekty výstavby téměř půldruhého tisíce nájemních bytů na klíč ve Varšavě a teď naší akvizicí v Plzni. Do pěti let bychom rádi koupili jen v České republice dalších pět tisíc bytů. Hledáme vhodné příležitosti pro investice a výstavbu hlavně v krajských městech a Praze. Samozřejmě se ale zajímáme o všechny trhy v regionu včetně těch, kde zatím nejsme,“ říká šéf akvizičního týmu Heimstaden pro Německo, střední a východní Evropu Stanislav Kubáček.

Součástí transakce je i dohoda, že do konce roku 2022 bude zajišťovat všechny služby související s nájmem prodávající, tedy společnost Daramis. Nájemníci tak přejdou na koncept Heimstaden od ledna 2023.

„Těšíme se na novou akvizici a po jejím faktickém převzetí naplno rozvineme všechny naše služby. Celý náš koncept je postaven na tzv. přátelském bydlení. Snažíme se být maximálně vstřícní ke svým zákazníkům, ale také ke svému okolí. Ať už jsou to města a obce, ve kterých působíme, nebo životní prostředí, které nás obklopuje. Těším se na naše nové klienty v Plzni a pevně věřím, že k nim brzy další noví zákazníci přibudou,“ doplňuje generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

Zpět
maskot