Heimstaden kupuje své první portfolio v Praze

Po nedávných akvizicích v Německu a Polsku rozšiřujeme i tuzemské portfolio bytů. V našem hlavním městě jsme pořídili prvních 164 bytových jednotek ve výstavbě v rámci projektu Pergamenka. K plnému užívání budou byty v pražských Holešovicích nabízeny na začátku roku 2024.

„Od svého vstupu do České republiky na začátku loňského roku deklaroval Heimstaden velkou chuť tady dál investovat. Hranici Moravskoslezského kraje jsme překročili už letos v březnu nákupem 226 bytů v Plzni. Teď se nám podařila i první akvizice v Praze,“ popisuje šéf akvizičního týmu pro Německo a střední a východní Evropu Stanislav Kubáček.

„Chceme být i nadále jedničkou na trhu s nájemním bydlením v Česku. Nejen velikostí našeho portfolia, ale i kvalitou a stabilitou námi poskytovaných služeb. Nabídnout nájemní bydlení zákazníkům v Praze byla od začátku naše velká ambice a jsem rád, že se nám podařila první investice,“ dodává Jan Rafaj, generální ředitel Heimstaden.

Budoucím nájemníkům bude v rámci projektu k dispozici 164 plně vybavených bytů, k nim 162 parkovacích stání a 4 nebytové prostory, dále také recepce, restaurace, kavárna i zázemí pro sport a odpočinek.

Pražská akvizice je i prvním společným obchodem mezi společnostmi Heimstaden a FINEP. „Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit se na spolupráci s největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice, a jedním z největších bytových fondů v Evropě. Mohli jsme vzájemně sdílet zkušenosti nejen z českého trhu, ale také zohledňovat dobrou praxi ze zahraničí, a to již ve fázi přípravy projektu. Díky tomu vznikl v rámci naší lokality v Holešovicích produkt optimalizovaný pro nájemní bydlení, zároveň splňující vysoké nároky na udržitelnost při výstavbě i následném provozu,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti FINEP.

 

Zpět