Heimstaden kupuje v Německu, Dánsku a Švédsku téměř 29 tisíc bytů

Nové portfolio zahrnuje 28 776 bytů na třech trzích, kde už společnost Heimstaden působí. Kupuje je od společnosti Akelius, která do svých bytů i domů dlouhodobě dobře investovala.

„V posledních několika letech společnost Heimstaden Bostad úspěšně integrovala nemovitosti a organizace na nových i stávajících trzích, a to díky velkým akvizicím v Dánsku, Nizozemsku, České republice a Německu. V naší věčně zelené a hodnotově orientované společnosti představují naši zákazníci a naše Přátelské domovy (Friendly Homes) základ pro strategii dalšího růstu a společně s novými kolegy, zákazníky a místními komunitami budeme dále rozvíjet Přátelské domovy v Hamburku, Berlíně, Stockholmu, Malmö a Kodani,“ uvedl k akvizici generální ředitel skupiny Heimstaden Patrik Hall.

Německá část nového portfolia zahrnuje 17 642 plně regulovaných nájemních bytů, přibližně 66 000 m2 komerčních prostor a 1 859 parkovacích míst. Jedná se o první investici společnosti Heimstaden Bostad v Hamburku, městě s příznivým demografickým vývojem, pozitivními ekonomickými vyhlídkami a silným modelem spolupráce mezi politiky, občanskou společností a soukromými bytovými společnostmi.

Švédské portfolio zahrnuje 10 041 plně regulovaných nájemních bytů, přibližně 118 000 m2 komerčních prostor a přibližně 7 050 parkovacích míst. Švédsko je domovským trhem společnosti Heimstaden Bostad a provozní zkušenosti Heimstaden umožňují úspěšnou integraci nových kolegů a nemovitostí ve Stockholmu a Malmö.

Dánské portfolio se skládá z 1 093 bytů, z nichž 90 % je s regulovaným nájemným, přibližně 6 000 m2 komerčních prostor a 205 parkovacích míst. Portfolio se nachází v centru Kodaně, což umožňuje efektivní integraci do stávajícího provozního uspořádání společnosti Heimstaden Bostad.

„Od vstupu společnosti Heimstaden na český trh v loňském roce zdůrazňuji našim zákazníkům i partnerům, že jsme dlouhodobým, zodpovědným, hodnotově ukotveným a důvěryhodným vlastníkem. Pro mě je tahle akvizice dalším důkazem toho, že to platí a že se naši klienti stali součástí obrovské, dobře fungující a stále rostoucí evropské rodiny našich Přátelských domovů,“ uzavírá generální ředitel české pobočky společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Zpět