Heimstaden letos investuje rekordních 1,5 miliardy korun

Letos do našeho portfolia zainvestujeme rekordních 1,5 miliardy korun! V plánu máme téměř dvojnásobné investice do zateplení, rozsáhlé opravy i zcela nové projekty. Plníme tak slib, který jsme dali minulý rok, a maximum zisku okamžitě reinvestujeme do našich bytů.

Loni 200 milionů do zateplení, letos už skoro 350. Pro Heimstaden je to jedna z klíčových cest, jak snížit spotřebu energie i produkci CO2. „Jsme společností, která velmi dbá na dlouhodobou udržitelnost i ochranu životního prostředí. Snažíme se na to myslet při všem, co děláme. Jen v loňském roce jsme zateplili 1 100 bytů, letos to bude víc než patnáct set,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj a dodává: „V roce 2020 se nám podařilo snížit emise CO2 o více než 1750 tun a v letošním roce je snížíme celkem o 2800 tun.“ Tomu odpovídá až 35% úspora energie v zateplených budovách.

Kromě investic do opravy střech (76 mil. Kč) nebo rozvodů tepla, plynu a přípojek (94 mil. Kč) budeme pokračovat i ve zkrášlování celých čtvrtí, jako je například ta v Kunčičkách. Budeme pokračovat v budování půdních vestaveb i v revitalizaci prostor na Šumbarku. Věříme, že vám všechny tyto projekty udělají radost a přinesou ještě přátelštější bydlení.

Kompletní přehled oprav naleznete na našem webu zde.

Zpět