Heimstaden má v oblasti ochrany klimatu ambiciózní cíle

Nedávno jsme představili nové cíle Heimstaden v oblasti udržitelnosti. Uvědomujeme si totiž naši zodpovědnost za budoucnost planety, chceme být součástí řešení globální klimatické krize a snižovat svou ekologickou stopu. Jen v EU mají budovy 40% podíl na spotřebě energie a 36% podíl na emisích CO2.

Věříme, že stanovením cílů v oblasti klimatu, v souladu s Pařížskou dohodou o omezení globálního oteplování na 1,5 °C, přispějeme k boji proti změně klimatu a budeme inspirací pro celý realitní sektor.

„Změna klimatu je skutečnou hrozbou pro celou naši civilizaci. Naše snaha o snížení emisí v souladu s podmínkami Pařížské dohody a zajištění toho, že naše domy budou energeticky efektivní a odolné vůči změnám klimatu, je zásadním aspektem při rázném řešení klimatické krize. Vzhledem k tomu, že emise skleníkových plynů stále stoupají, je náš cíl snížení emisí tím, který bude mít pravděpodobně největší pozitivní dopad,“ říká Katarina Skalare, ředitelka pro udržitelnost společnosti Heimstaden.

Heimstaden toho chce dosáhnout pomocí pěti pilířů, na které se zaměří. Jsou jimi elektřina z obnovitelných zdrojů s certifikátem původu, změna způsobu vytápění, zlepšení na straně dodavatelů energie, zvýšení energetické účinnosti a motivace klientů ke snižování spotřeby energie.

Zpět