Heimstaden pokračuje v podpoře místních podnikatelů

Osud lokálních podnikatelů nám není lhostejný. Již loni jsme celé řadě nájemců našich komerčních prostor poskytli slevy z nájmu a pomoc se získáváním dotací, jelikož byli kvůli pandemii koronaviru nuceni své provozovny zcela zavřít. Pokračujeme v tom i letos a na podporu místních živnostníků jsme vyčlenili několikamilionové prostředky.

„V uplynulém roce jsme poskytli slevy ve výši více než 3 miliony korun,“ říká mluvčí společnosti Heimstaden Kateřina Piechowicz a dodává, že firma hledá i další cesty podpory: „Od podnikatelů, kteří měli úplně zavřeno, jsme nakoupili zboží za půl milionu korun, abychom pomohli alespoň symbolicky. Kromě toho jim nabízíme pomoc při vyplňování žádostí o státní dotace prostřednictvím našeho Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti v Havířově.“

I přes všechny dotační programy a slevy je situace pro většinu podnikatelů již neudržitelná a nutně potřebují otevřít. „Bohužel ani rok 2021 nelze v tomto ohledu odhadnout, a proto jsme vyčlenili další 3 miliony na přímé slevy z nájemného, které chceme poskytovat především těm, kterým stát znemožnil podnikat úplně,“ vysvětluje Piechowicz s doplněním, že je bude firma v následujících dnech kontaktovat s podrobnými informacemi.

 

Zpět