Heimstaden pomáhá v Moravské Nové Vsi zasažené tornádem

Následky tornáda, které zpustošilo několik jihomoravských obcí a kromě rozsáhlých majetkových škod si vyžádalo také lidské životy, naši společnost velmi zasáhly. Zapojili jsme se proto do humanitární pomoci a navázali úzkou spolupráci s organizací ADRA. Od neděle dodáváme do oblasti stavební materiál a nabídneme i kvalifikované řemeslníky.

„Budeme působit v Moravské Nové Vsi, kterou si vzala ADRA na starost. Spojení s touto velkou humanitární organizací je způsob, jak pomáhat koordinovaně a plánovaně. Už v neděli jsme na jih poslali tři dodávky plachet, prken a hřebíků. Nyní dáváme dohromady týmy kolegů, kvalifikovaných řemeslníků, kteří budou připraveni nastoupit k úpravě interiérů. V současné době jednáme o počtech a konkrétních pracích,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj a dodává, že největší poskytovatel nájemního bydlení v ČR chce v místě pomáhat dlouhodobě: „Čekají nás měsíce pomoci.“

Podle ředitele organizace ADRA Radka Špinky je pomoc firem nesmírně důležitá. „Je skvělé, že s nabídkou pomoci přicházejí firmy, jako je Heimstaden. V době, kdy chybí stavební materiál i dělníci, může nabídnout obojí a díky tomu může obnova domů proběhnout rychleji,“ konstatuje Radek Špinka.

Heimstaden s organizací ADRA spolupracuje již mnoho let. Podporujeme její dobrovolnická centra, vloni jsme společně rozjeli projekt Haló, nejste sami, díky kterému si mohli osamělí senioři pravidelně telefonovat se studenty Ostravské univerzity. Ve spolupráci chceme pokračovat i nadále.

 

Zpět