Heimstaden připravuje další etapu revitalizace svého portfolia

Primárním cílem skupiny Heimstaden je, aby naši klienti měli zajištěno kvalitní přátelské bydlení a žili v důstojných podmínkách. Proto také v letošním roce pokračujeme ve zkvalitňování portfolia, o čemž svědčí i rekordní částka 1,5 miliardy korun určená na opravy a investice. Průběžně modernizujeme naše bytové domy ve městech a nyní připravujeme projekt revitalizace nájemních rodinných domků v bývalých hornických koloniích, nejen těch dřevěných, tzv. finských, ale i zděných. Naší vizí je postupně revitalizovat všechny tyto oblasti.

Kromě udržení kvality nájemního bydlení je naší prioritou také dlouhodobá udržitelnost a ochrana životního prostředí. Plánujeme, že do roku 2028 se v těchto nájemních domcích přestane topit pevnými palivy – ve zmiňovaných nemovitostech tedy musí proběhnout modernizace způsobu vytápění.

Nyní monitorujeme lokality, v nichž se tyto domky nacházejí, a podrobně zkoumáme jejich technický stav a možnosti dalšího postupu, protože u řady z nich pro jejich zchátralost není revitalizace možná a jedinou ekonomicky smysluplnou cestou je jejich demolice a nahrazení novou výstavbou.

Ne vždy bude nutné k demolici přistoupit. Z prvotních analýz však vyplývá, že při celkové rekonstrukci domu bude takřka nemožné, aby naši klienti během její realizace zůstali na místě. Nabídneme jim buď náhradní bydlení, které si vyberou z našeho portfolia, nebo nové bydlení v domech, které postavíme v rámci pilotního projektu přímo v kolonii, kde bydlí.

U klientů, kteří mají uzavřenu nájemní smlouvu na dobu určitou, budeme každý případ řešit rovněž individuálně. Nicméně u smluv tohoto typu se obecně dá předpokládat, že je pro daný dům dále prodlužovat nebudeme, nebo jen do doby zahájení rekonstrukce. Vždy však platí, že žádnou kolonii nebudeme bourat plošně a se zástupci dané obce i s našimi klienty budeme o plánovaném záměru a možných nabídkách včas jednat. Jakým způsobem přistoupíme ke konkrétním lokalitám, bychom měli vědět do konce letošního roku.

Pro konkrétní informace ke konkrétní nemovitosti nám prosím napište e-mail na info@heimstaden.cz.

Více informací k projektu revitalizace najdete rovněž v online rozhovoru s generálním ředitelem Heimstaden J. Rafajem zde: https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/sef-heimstaden-jan-rafaj-po-revitalizaci-se-bude-lidem-kolone-lepe-bydlet-202.html.

Zpět
maskot