Heimstaden rozšiřuje svou působnost na polském trhu. Stává se tak tamním lídrem

Heimstaden se dneškem stává polským lídrem v oblasti pronájmu rezidenčních nemovitostí. Od společnosti Budimex Nieruchomości firma nakoupila 2500 bytů v hodnotě 7,8 miliardy korun. Díky této transakci se Heimstaden stává předním poskytovatelem nájemního bydlení v Polsku. Nemovitosti v různých fázích výstavby převezme Heimstaden v průběhu následujících dvou až pěti let.

Dnes oznámená transakce z nás v následujících letech udělá největšího soukromého pronajímatele bytů v Polsku. Získáme byty nejen ve Varšavě, ale také v Gdaňsku, Krakově, Vratislavi a v Poznani,“ komentuje transakci Stanislav Kubáček, šéf akvizičního týmu Heimstadenu pro střední a východní Evropu a Německo. Heimstaden se bude podílet na jejich designu, část z nich vybaví nábytkem a pro jejich nájemníky připraví další služby (recepce, kavárny, obchody a podobně).

Základní vizi společnosti představuje nabídka dlouhodobého a stabilního nájemního bydlení s konceptem tzv. Přátelských domovů (Friedly Homes). „Naším hlavním cílem je, aby měli naši zákazníci co největší prospěch z našeho profesionálního přístupu a zájmu o dlouhodobé, zodpovědné a stabilní bydlení. Velký důraz klademe na sociální a ekologickou udržitelnost, kvalitu života zákazníků i zaměstnanců. Náš koncept Přátelských domovů kromě jiného znamená, že investujeme nejen do domů a našich zákazníků, ale také do lokalit v jejich okolí," vysvětluje Stanislav Kubáček. 

Zpět