Heimstaden v Asociaci nájemního bydlení

Česká jednička na trhu s nájemním bydlením společnost Heimstaden vstoupila do nově vzniklé Asociace nájemního bydlení /ANB/. Ta si dala za cíl hájit zájmy dlouhodobého nájemního bydlení v České republice a taky přinášet zajímavá data a expertní stanoviska k celé problematice.

Základní etická pravidla v nájemních vztazích, kvalitní data a nabídnutá pomoc s tvorbou klíčových zákonů a norem.  Vůbec poprvé se v České republice pod hlavičkou nově vzniklé asociace spojili všichni velcí pronajímatelé.  „Vznik podobné asociace jsme diskutovali s našimi kolegy i dalšími partnery už nějakou dobu. Všichni cítíme velkou chuť i potřebu hájit a rozvíjet nájemní bydlení v České republice. My jako velká nadnárodní firma chceme mimo jiné přinést i spoustu zkušeností ze zahraničí. Zkrátka abychom se tady vyhnuli věcem, které se jinde neosvědčily, a naopak se soustředili na ty, které objektivně ve světě fungují,“ říká nový viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj a dodává, že zájmem asociace bude také v co nejkratší době navázat aktivní komunikaci a spolupráci se Sdružením na ochranu nájemníků.

ANB sdružuje významné majitele residenčních bytů. V současné době má 8 členů, kteří v součtu vlastní téměř 60 tisíc bytů napříč celou Českou republikou. Kromě společnosti Heimstaden jde například o CPI Byty, Czech Home Capital, FINEP nebo Luka Residential. Prezidentem ANB je Vítězslav Vala.

Zpět