Heimstaden v boji s Covid-19 pomáhá hygienikům

Heimstaden v boji s Covid-19 pomáhá hygienikům s trasováním a nabízí byty dobrovolníkům

Uvědomujeme si vážnost současné situace, a proto se snažíme pomáhat, kde se dá. Vládě, kraji i městům a obcím jsme nabídli pomocnou ruku zaměstnanců a volnou kapacitu našich bytů. Mimoto jsme zintenzivnili projekt Haló, nejste sami, který pomáhá samostatně žijícím seniorům. V rámci něj studenti obvolávají denně až 100 našich klientů nad 75 let a zjišťují jejich potřeby.

Státu jsme na základě výzvy premiéra prakticky ihned nabídli 20 vyškolených zaměstnanců, kteří hygieně pomáhají trasovat kontakty nakažených covidem-19. „Jednoznačně chceme pomoct! Jsme firma, která má mezi svými základními hodnotami péči i odvahu. A teď je doba, kdy je potřeba to ještě víc ukázat. Zároveň jsme vše zorganizovali tak, abychom nezpomalili provoz našich call center a nezkomplikovali každodenní kontakt s našimi klienty,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

V úterý 13. 10. jsme ve spolupráci s krajem, Ostravskou univerzitou a Adrou odstartovali projekt náboru dobrovolníků pro boj s Covidem-19 „Bo jsme partyja“. Svou pomoc nabízíme ve formě vybavených bytů pro 78 registrovaných dobrovolníků, kteří budou aktivně pomáhat v zařízeních, kde chybí pracovní síla. „V tuto chvíli vybavujeme 10 bytů pro Ostravu, další vybavené byty máme v Havířově a Karviné. Zapojujeme se ale i jako lidé,“ dodává Rafaj, který se jako dobrovolník již registroval pod hlavičkou Adry.

Zároveň pokračujeme v projektu Haló, nejste sami, do kterého jsou zapojeni studenti Ostravské univerzity a Adra. Studenti momentálně obvolávají 100 zákazníků denně ve věku nad 75 let, kteří žijí sami, a zjišťují jejich potřeby. „Budou-li senioři opět muset zůstat doma v izolaci, jsme připraveni naši kapacitu navýšit až na 500 telefonátů denně a být s nimi maximálně ve spojení, aby netrpěli samotou a nechyběly jim základní věci jako roušky či léky,“ uzavírá Rafaj.

 

Zpět