Kouření zakázat nemůžeme, ale obtěžovat nesmí

V Heimstaden myslíme na spokojenost svých zákazníků a chceme minimalizovat jakékoliv nepříjemnosti, které by mohli zažívat v souvislosti s bydlením. V letních měsících je to i obtěžující cigaretový kouř. Proto jsme do všech domů vydali apel, aby lidé kouření omezili.

„Nemáme v úmyslu nikomu upírat jeho radosti, ale každý bude jistě souhlasit, že když větrá, chce čerstvý vzduch, a ne zápach z cigaret,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj. Proto jsme na začátku prázdnin vyvěsili do svých domů zdvořilou prosbu, v níž nájemníky nabádáme, aby v době, kdy se intenzivněji větrá, omezili kouření z otevřených oken.

Pronajímatel může kouření zakázat jen ve společných prostorách, v bytě už nikoliv. „Nájemník ve svém bytě může kouřit, pokud tím neobtěžuje nikoho dalšího. Jde však o míru. Pokud někdo kouří desítky cigaret denně a obtěžuje okolí, jedná se už o porušení domovního řádu a to může v důsledku vést i k ukončení nájemní smlouvy,“ vysvětluje předseda Sdružení nájemníků Milan Taraba.

Jak podotýká Jan Rafaj, vše je o slušnosti a úctě k okolí: „Ohleduplnost a respekt k druhým se nedá vymáhat žádným nařízením, to musí mít každý v sobě.“

Tato slova potvrzují i diskuze na sociálních sítích. Naprostá většina přispěvatelů apel naší společnosti kvitovala.

Zpět