Myslíme na vás: jídlo a pití od komerčních nájemců dovážíme lékařům a sestrám ve FNO

Abychom podpořili odvážné lékaře a sestry v ostravské fakultní nemocnici, dovážíme jim třikrát týdně jídlo i nápoje, které nakupujeme od našich komerčních nájemců. Snažíme se tak najednou pomoci zavřeným restauracím a kavárnám sídlícím v nebytových prostorách naší společnosti a zároveň potěšit zdravotníky při jejich extrémním nasazení v boji s koronavirem.

„I když neumíme pomoci s léčbou covidu nebo vývojem vakcíny proti němu, nechceme stát stranou s rukama v kapsách. Tahle iniciativa má jasně vzkázat dvěma klíčovým skupinám, že na ně myslíme i v této náročné době. Našim zákazníkům z řad komerčních nájemníků a našim zdravotníkům. Těm prvním moc přeji, aby tuhle další vlnu koronaviru ekonomicky zvládli, těm druhým strašně moc držím palce, protože na nich to teď závisí ze všeho nejvíc,” vysvětluje důvod spuštění projektu „Myslíme na vás“ generální ředitel firmy Heimstaden Jan Rafaj.

Podle ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Jiřího Havrlanta je akce, kterou Heimstaden spustil, výborný nápad, který pomáhá hned v několika rovinách. „Velmi si vážíme pomoci od Heimstadenu, protože i díky této firmě získávají naši zdravotníci tolik potřebnou energii. A to nejen díky darům, které přináší, ale i tím, že cítí její podporu,“ říká Jiří Havrlant.

Společnost Heimstaden se v rámci druhé vlny koronaviru zapojila hned do několika důležitých projektů. 20 telefonních operátorů pomáhá hygienikům v Moravskoslezském kraji s tzv. trasováním, firma nabídla desítky bytů dobrovolníkům pro práci ve zdravotnictví a sociálních službách nebo rozšířila svůj projekt Haló, nejste sami!, který pomáhá samostatně žijícím seniorům. Zároveň formou voucherů a pomoci s vyřizováním dotací z programu COVID Nájemné pomáhá i svým dalším komerčním nájemcům.

Zpět