Naši klienti díky zateplování výrazně ušetří

Pokračujeme v masivním zateplování, letos dokončíme investice za půl miliardy korun a zateplíme domy s 2000 byty. Díky tomu klienti ročně ušetří tisíce korun.

Průměrná spotřeba tepla na vytápění ve dvoupokojovém bytě v nezatepleném domě činí 24,5 GJ. Po zateplení spotřeba obvykle klesá o 30 % na průměrných 17 GJ. Za předpokladu, že bude stát jeden GJ tepla 1000 Kč, klienti díky zateplení uspoří až 7 500 korun ročně. Pokud by byla cena energie vyšší, bude úspora větší. „Snižování nákladů na energie u našich klientů vnímáme jako dlouhodobou prioritu. A nejen dnešní doba ukazuje, že jsme se vydali správnou cestou. Zateplování domů s sebou přináší také redukci emisí skleníkových plynů v souladu s Pařížskou dohodou, což je další dlouhodobý cíl společnosti Heimstaden,” říká mluvčí společnosti Heimstaden Kateřina Piechowicz.

Heimstaden aktuálně dokončuje zateplení domů v Karviné Novém Městě v ulicích Ruská, Holubova, Kořenského, Nedbalova a Cihelní v celkovém objemu 100 mil. Kč, další projekty jsou realizovány ulicích Prameny, Slovenská, Kosmonautů v částce 60 mil. Kč. V Havířově probíhají zateplovací práce v ulicích Matuškova, Mánesova, Moskevská, Uzavřená a Edisonova, vynaložená suma činí 50 mil. Kč, ve Frýdku-Místku společnost Heimstaden zatepluje domy v ulicích Dr. Petra, Ostravská a k Hájku v částce 50 mil. Kč. Zateplují se i menší objekty v Ostravě a Opavě, všechny budou dokončeny ještě letos.

Zpět