Rekordní rok 2021 pro společnost Heimstaden

Heimstaden Bostad slaví rekordní výsledky za rok 2021. Stali jsme se největším světovým investorem do nemovitostí s celkovými investicemi přesahujícími v přepočtu 353 miliard korun. Zároveň jsme se v tomto roce stali druhým největším evropským soukromým vlastníkem rezidenčních nemovitostí s hodnotou portfolia 710 miliard korun.

Rušný rok 2021 s mnoha velkými akvizicemi byl završen nákupem téměř 30 000 bytových jednotek od společnosti Akelius za 227 miliardy Kč, který se zapsal do historie jako druhá největší evropská realitní transakce.

„Jedná se o přelomový milník v naší historii. Růst přitahuje talenty a investory a rozsah vede k efektivnějšímu provozu, lepší zákaznické zkušenosti a většímu dopadu díky investicím do udržitelných řešení,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Patrik Hall.

„Investiční potenciál společnosti je důkazem její finanční síly a stability. Zároveň je to dobrá zpráva pro naše klienty. Slíbili jsme jim dlouhodobé a bezpečné zázemí v silné nadnárodní skupině. A tento slib každý den naší činností dále naplňujeme,“ dodává generální ředitel české pobočky společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Silný rozvoj společnosti Heimstaden Bostad přilákal také zvýšený zájem investorů. Stávající i noví investoři investovali do společnosti v roce 2021 více než 98 miliard Kč vlastního kapitálu, včetně prvních dvou investorů, kteří nepocházejí ze severského regionu.

Zpět