Slavíme úspěch v soutěžích Zlatý středník a Cena hejtmana MS kraje

Máme velkou radost! Získali jsme dvě prestižní ocenění za CSR projekty v době koronavirové pandemie -  historicky první místo v soutěži Cena hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost a třetí příčku v klání o Zlatý středník.

Porotce zaujaly aktivity, jimiž jsme se snažili zmírnit dopady pandemie a souvisejících omezení, především pak projekt „Haló, nejste sami!“ zaměřený na telefonickou pomoc studentů samostatně žijícím seniorům. Na něm jsme spolupracovali s Ostravskou univerzitou a humanitární organizací ADRA.

„Projekty vznikaly doslova ze dne na den, stejně jako se objevovaly nové překážky spojené s covidem, kterým museli naši klienti čelit. Chtěli jsme, aby věděli, že ve své situaci nejsou sami. Věříme, že jsme jim i naším přispěním pomohli těžkou dobu zvládnout,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj. 

Kromě toho jsme také bezplatně nabídli desítky bytů dobrovolníkům pro práci ve zdravotnictví a sociálních službách, formou voucherů a pomoci s vyřizováním dotací podpořili své nájemce komerčních prostor, od nichž jsme dále nakupovali jídlo a pití, které jsme vozili zdravotníkům v první linii. „Obou významných ocenění si velmi vážíme a děkujeme za ně,“ dodává Jan Rafaj.

Cílem Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost je ocenit firmy, organizace veřejného sektoru a obce, které jsou v Moravskoslezském kraji aktivní v oblasti CSR. V kategorii podnikatelských subjektů nad 250 zaměstnanců jsme poprvé dosáhli na nejvyšší příčku. Třetí místo v kategorii Zdravotní péče a farmacie jsme vybojovali ve Zlatém středníku, prestižní oborové soutěži, která oceňuje nejlepší firemní média a komunikační projekty v České republice a na Sloven

Zpět