SOS dětské vesničky díky podpoře Heimstaden působí i v Moravskoslezském kraji

SOS dětské vesničky ode dneška fungují v Moravskoslezském kraji! Díky naší společné globální iniciativě A Home for a Home vesničky dnes otevřely v Havířově svou první pobočku v Moravskoslezském kraji.

Havířovská kancelář SOS vesniček tak ještě letos spustí dva velké programy. První bude zaměřen na pěstouny a jejich podporu, druhý projekt je v ČR zcela unikátní. Jeho cílem bude vyhledávat mladé rodiny, kterým hrozí odebrání dítěte, nebo maminky, které zvažují dítě odložit z důvodu nedostatečné podpory z okolí. Jeho smyslem je tyto mladé rodiče maximálně podpořit, aby dětem vytvořili bezpečné a milující prostředí.

Chceme a musíme vnímat našeho zákazníka skrz jeho individuální příběh. A ne všichni mají to štěstí, že vyrůstali v milující rodině. Deficit osobních vztahů může děti poznamenat na celý život. Pakliže můžeme něco udělat, pojďme do toho. Jsem hrdý na našeho vlastníka, že vidí svět skrz tyto hodnoty a dokáže je přenést do celé firmy i mezi zaměstnance. Protože ani oni nezůstanou stranou a do programů se osobně zapojí jako dobrovolníci,“ říká generální ředitel Heimstaden Czech Jan Rafaj.

Jedinečné partnerství s názvem A Home for a Home mezi Heimstaden a SOS dětskými vesničkami má za cíl společně vytvořit bezpečný domov a pevnou platformu pro rodiny a děti na celém světě. Heimstaden poskytne této neziskové organizaci každoroční dar 100 EUR za každou bytovou jednotku, kterou vlastní (v dané době se jednalo o 116 000 jednotek). Tyto prostředky budou směřovat do více než 30 různých iniciativ v 19 zemích světa.

Zpět