Společnost Heimstaden oznámila první akvizici v Polsku

Třetí největší poskytovatel nájemního bydlení v Evropě, švédská společnost Heimstaden, posiluje své postavení v regionu střední a východní Evropy. Po únorovém nákupu 42 500 bytů v České republice pod původní značkou Residomo nyní investovala do portfolia dvou developerských projektů určených pro nájemní bydlení ve Varšavě. Výstavba 640 nových bytů bude zahájena počátkem roku 2021 a zákazníci se do nich mohou začít stěhovat v 1. čtvrtletí 2022, resp. v
1. čtvrtletí 2023. Jde o jednu z prvních investic tohoto typu ve střední a východní Evropě, kdy investor staví nové byty rovnou za účelem nájemního bydlení a ne dalšího prodeje.

 

Švédsko, Norsko, Dánsko, Nizozemí, Česko, Německo a teď nově i Polsko. Švédský Heimstaden expanduje do další evropské země. Společnost Heimstaden koupila dva rezidenční projekty v centru Varšavy za zhruba 65 milionů eur od francouzské developerské a stavební společnosti Eiffage, která bude i hlavním dodavatelem stavebních prací.

 

Transakce zahrnuje dvě atraktivní budovy v tradičních, ale rychle se rozvíje-jících čtvrtích polské metropole: Praga Północ a Służewiec. Vznikne tam zhruba 640 obytných jednotek s obchodními prostorami a parkovacími místy. Komerční prostory v přízemí budou zaměřeny na služby klientům, které zde budou poskytovat třetí strany anebo napřímo společnost Heimstaden jako vlastník a správce.

 

„Bohužel komerční výstavba nájemního bydlení v Česku zatím až na výjimky úplně chybí a já pevně věřím, že to brzo změníme. Naše varšavská akvizice je jasným důkazem, že to jde. I když se jedná o Polsko, považuji tuto investici za důležitou také pro Českou republiku. I tady totiž Heimstaden aktivně hledá projekty podobného typu,“ říká generální ředitel Heimstaden Czech Jan Rafaj.

 

Expanzi mimo Skandinávii dál do Evropy oznámil Heimstaden už v roce 2018. „Kromě téměř 43 tisíc bytů v České republice jsme letos naše portfolio významně rozšířili také v Nizozemí, Německu a ve skandinávských zemích. Nejnovější akvizice znamená náš vstup na polský trh. Připravujeme i mnoho podobných rezidenčních projektů určených pro nájemní bydlení v řadě dalších českých a polských měst. Na všechny trhy přicházíme s naším konceptem přátelských domovů. Naším cílem je být zodpovědným, dlouhodobým a stabilním vlastníkem,“ vysvětluje Stanislav Kubáček, šéf akvizičního týmu Heimstaden pro střední a východní Evropu a Německo.

Zpět