Tripartita bydlení řešila koncepci, dostupné bydlení i aktuální situaci

Minulý týden se sešli zástupci Tripartity, která je složená ze zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, majitelů bytů (Asociace nájemního bydlení, Občanské sdružení majitelů domů) a nájemníků (Sdružení nájemníků ČR), aby se vzájemně informovali o stavu příprav koncepce politiky bydlení, příprav zákona o dostupném bydlení a také o aktuální situaci na trhu s bydlením.

Setkání se zúčastnil i generální ředitel Heimstaden Czech Jan Rafaj, který působí jako viceprezident Asociace nájemního bydlení. Podle něj se za účasti ministryně Kláry Dostálové daří vést pravidelný dialog mezi nájemníky, pronajímateli a státem. „Společně vyhodnocujeme dopady pandemie, vzájemně se informujeme o všech důsledcích, které reálně vnímáme. A jsme v případě jakýchkoli relevantních dopadů připravení rychle a smysluplně zareagovat. Všem nám záleží na tom, aby pandemie neublížila nájemnímu bydlení, které je a bude v České republice vždy klíčové,“ říká Rafaj.

Tripartita rovněž probrala stav příprav koncepce politiky bydlení i zákona o dostupném bydlení. Podle ministryně Dostálové by koncepce měla být vládě předložena do konce března, zákon o dostupném bydlení pak v průběhu května letošního roku.

Zpět