Už dva měsíce masivně testujeme své zaměstnance

V rámci prevence již od počátku ledna testujeme naše zaměstnance na onemocnění covid-19. Dnes tuto povinnost vláda zavedla pro všechny firmy nad 50 lidí. Od 8. března spustíme systém samotestování.

Že pandemii nebereme na lehkou váhu, dokazuje i fakt, že jsme za ochranné pomůcky doposud zaplatili přes dva miliony korun. Díky obezřetnosti zaměstnanců a důsledným interním opatřením se nám daří držet nákazu ve firmě pod kontrolou. Chránit chceme i současné a potenciální klienty. I proto jsme uzavřeli klientská centra a řešíme vše on-line. Nabízíme mj. bezkontaktní prohlídky a předání bytů.

„Už od začátku roku testujeme ve spolupráci se specializovanou zdravotnickou firmou každé úterý až 300 lidí. Jednorázové platby činily až 80 tisíc korun týdně, ale jsem rád, že jsme to opatření udělali. Záchyt pozitivních případů byl velmi nízký, v řádu jednotek, jako firma tak můžeme fungovat,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj. 

Testování a používání ochranných pomůcek vyžadujeme nejen po svých zaměstnancích, ale i po dodavatelských firmách. Na pracoviště tak nesmí vstoupit nikdo bez negativního testu starého maximálně čtyři pracovní dny.

„Ochranné pomůcky, včetně respirátorů FFP2, máme nakoupeny v takovém množství, abychom je měli k dispozici nejen pro zaměstnance, kteří jsou venku v kontaktu se zákazníky, ale také pro naše lidi v kancelářích. Snažíme se mít zásobu vždy až na dva měsíce,“ vysvětluje Rafaj.

Zpět