Už přes sto dobrovolníků pomáhá

Projekt #BoSmePartyja, o jehož spuštění jsme vás nedávno informovali, se úspěšně rozeběhl a pokračuje. Aktuálně v rámci něj tzv. v terénu pomáhá již 135 dobrovolníků! Celkově se přihlásilo již takřka šest stovek lidí ochotných nezištně pomáhat svým spolukrajanům. Nejčastějšími dobrovolníky jsou ženy mezi třiceti až padesáti lety.

V rámci projektu jsme nabídli bezplatné ubytování dobrovolníkům, kteří mají obavy, že by mohli kvůli práci v infekčním prostředí nakazit své blízké. Takto jsou v bytech v Ostravě ubytovaní už čtyři lidé, nicméně nabídka platí i nadále, a to kromě Ostravy také v Karviné, Orlové a Havířově, kde celkově společnost Heimstaden vyčlenila pro projekt #BoSmePartyja 25 bytových jednotek.

„Více než polovina aktivních dobrovolníků dochází do sociálních zařízení v Ostravě, dvacet jich pomáhá ve Frýdku-Místku, osm v Bohumíně, další dobrovolničí například ve Frenštátu pod Radhoštěm, Háji ve Slezsku, Bruntále nebo Vítkově,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a připomněl, že v nemocnicích a sociálních službách pomáhají kromě dobrovolníků také dobrovolní hasiči, vojáci, studenti medicíny či příslušných sociálních oborů: „Přístupu všech těchto lidí si nesmírně vážím a věřím, že se počet dobrovolníků ještě rozroste.“

Zpět