Heimstaden a Sdružení nájemníků ČR uzavřeli dohodu o podpoře seniorů, Heimstaden se zavázal k navýšení slev

Heimstaden a Sdružení nájemníků ČR uzavřeli dohodu o podpoře seniorů, Heimstaden se zavázal k navýšení slev

Společnost Heimstaden a Sdružení nájemníků ČR uzavřeli memorandum, kde se největší poskytovatel nájemního bydlení v Česku zavázal k navýšení slev na nájemném u samostatně žijících seniorů. Pronajímatel věří, že takový krok usnadní nájemcům překonat jejich případné složité životní situace.

Memorandum podepsali ve středu 9. června předseda Sdružení nájemníků České republiky (SON) Milan Taraba a generální ředitel společnosti Heimstaden Czech Jan Rafaj. Heimstaden v něm mimo jiné navýšil slevy na nájemném u samostatně žijících seniorů z původních 500 Kč na 600 Kč měsíčně. „Seniorským nájemníkům věnujeme velkou pozornost. Je to velmi zranitelná skupina se specifickými potřebami, pro kterou jsou jistota a bezpečí na prvním místě. V případě, že senior ovdoví a sníží se mu příjmy, stěhování je poslední krok, který by chtěl udělat. Slevou mu dokážeme pomoci si stávající bydlení zachovat,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

„Podpisem memoranda jsme navázali na jednání, které se uskutečnilo před více než deseti lety a nebylo vůbec jednoduché. Řešili jsme deregulaci nájemného, dopad na nájemníky, plán investic společnosti a další otázky nájemního bydlení. I přes některé odlišné názory jsme se dokázali dohodnout a najít společná řešení. Jsem rád, že i po této době jsme mohli společné memorandum aktualizovat a že například péče o nájemníky-seniory patří ke klíčovým prioritám Heimstaden,“ uvedl předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba.

Ze závěrů memoranda vyplývá i zjednodušení administrativy při poskytování příspěvků. Žádost o příspěvek stačí zaslat jednou ročně namísto dosavadní praxe čtyřikrát za rok. Memorandum dále zajišťuje zachování záchranného Fondu bydlení Heimstaden, z něhož budou podporování nájemníci, kteří se ocitli v mimořádné životní tísni.

Sdružení SON bude ve specifických a potřebných případech plnit roli mediátora mezi nájemníkem a Heimstaden, jeho člen bude i členem kontrolního výboru Fondu bydlení Heimstaden, který dohlíží na poskytování prostředků žadatelům o slevu z nájemného.

Zdroj: https://bytoverekonstrukce.cz/heimstaden-a-sdruzeni-najemniku-cr-uzavreli-dohodu-o-podpore-senioru-heimstaden-se-zavazal-k-navyseni-slev/