Heimstaden v Havířově slavnostně otevřel první komunitní bydlení pro seniory

Dostupný nájem pro seniory a bezbariérové bydlení. V Havířově-Šumbarku jsme dnes slavnostně otevřeli Rezidenci Opletalova - nový projekt komunitního bydlení pro nejstarší obyvatele. Celkem 66 zrekonstruovaných bytů ve dvou domech nabízí nonstop recepci, společenskou místnost i bezpečí uzavřené zahrady. Noví nájemci v bytech 1+kk o velikosti 28 metrů čtverečních mají k dispozici vlastní kuchyni a koupelnu. Měsíční nájemné včetně služeb zde vyjde na necelých deset tisíc korun.

 

„Očekáváme, že během dvou měsíců budou všechny tyto byty pronajaty. Zájem o bydlení uzpůsobené starším lidem s pohybovým handicapem je obrovský. Kapacity ve většině měst přitom nestačí a někde čekají senioři na umístění do domovů pro seniory i několik let. A právě jim vychází náš projekt vstříc. Nabízíme bezpečí, komfortní zázemí a celou řadu služeb za velmi zajímavou cenu,“ říká generální ředitel české pobočky Heimstaden Jan Rafaj.

 

Do rekonstrukce jsme investovali téměř 70 milionů korun, proměny doznalo i bezprostřední okolí domů, které nabídne seniorům posezení a zeleň. Všem klientům bude k dispozici také služba Senior asistent, kterou jsme před sedmi lety zavedli a která seniorům pomáhá řešit například administrativní úkony nebo zajišťovat zdravotní a sociální služby.

Zájemci o seniorské bydlení se mohou obracet na bezplatnou klientskou linku Heimstaden na čísle 800 111 050.

Zpět
maskot