7 tipů pro pohodu

Tipy pro pohodu a předcházení stresu

Máte někdy pocit, že je toho na vás moc a začínáte podléhat stresu? Nebojte, nejste v tom sami. Čas od času to zažívá každý a je to zcela normální. Podělíme se s vámi o nejlepší tipy, jak stres ve svém každodenním životě eliminovat a udržovat se v klidu.
Věřte, že je v pořádku občas ubrat a věnovat se péči o sebe sama.

Nádech, výdech

Na chvíli se zastavte a soustřeďte se na svůj dech. Zhluboka se nadechněte, až naplníte plíce vzduchem, pak pomalu vydechněte. Uvolníte tak napětí. Tuto jednoduchou relaxační techniku lze praktikovat kdekoli a kdykoli a je skvělým nástrojem ke zklidnění.

Věnujte se koníčkům

Věnujte se činnostem, které vám přinášejí radost. Ať je to čtení, malování, zahradničení nebo poslech hudby. Vyhraďte si čas na věci, které máte rádi. Koníčky nabízejí nejen příjemné rozptýlení, ale také nás naplňují a uspokojují.

Cvičení vděčnosti

Pěstujte vděčnost! Přemýšlejte o všem dobrém, co vás v životě potkává. Veďte si deník a každý den si do něj zapište tři věci, za které jste vděční. Toto jednoduché cvičení vděčnosti vám pomůže zaměřit pozornost na pozitivní věci a pozvedne vám náladu.

7 tipů pro pohodu

Hurá do přírody!

Příroda má pozoruhodnou schopnost občerstvovat duši. Běžte na procházku do blízkého lesa, užijte si čas v parku, v zahradě nebo si prostě jen sedněte pod strom. Odpočinete si tu od nároků každodenního života a spojení s přírodou vás osvěží.

Digitální detox

Ve světě, kterému vládne technika, je čím dál nutnější dát si občas detox. Vyhraďte si čas, kdy se odpojíte od všech obrazovek a sociálních médií, a využijte ho k povídání s ostatními nebo se ponořte do čtení.

Hýbejte se

Fyzická aktivita je skvělým relaxačním prostředkem, ať už je to rychlá procházka, jóga nebo hodina tance. Najděte si aktivitu, která vás rozhýbe. Cvičení posiluje fyzické zdraví a také uvolňuje endorfiny, hormony dobré nálady.

Pěstujte vztahy

Dobré mezilidské vztahy jsou skvělým prostředkem proti stresu. Buďte se svými blízkými, smějte se spolu, věnujte se společenským aktivitám. Sociální život posiluje vztahy a také nabízí prostor pro vyjádření emocí, což je velmi zdravé.

7 tipů pro pohodu