Heimstaden chystá miliardy na opravy

OSTRAVA Zateplení minimálně dvou tisíc bytů plánuje pro letošní rok společnost Heimstaden, majitel více než 40 tisíc bytů. Nejen na to má letos vyčleněnu částku 2,3 miliardy korun, téměř dvakrát tolik než v roce 2020, kdy na celkové opravy a investice firma vydala 1,2 miliardy korun.

„Chceme letos opravovat až 400 bytů měsíčně a minimálně dvě tisícovky bytů zateplit,“ přiblížil plány pro tento rok generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj. „Stavební trh letos zpomalil, je to i tím, že jsou nyní drahé peníze a všichni jsou při investování opatrní. Proto si myslíme, že je rozsah naší investice mimořádný.“

Například na zateplení bytů v ulici Marie Majerové ve Frýdku-Místku letos počítá firma s 66 miliony korun.

Zateplení a opravy bytů se podle generálního ředitele české pobočky Heimstadenu projevují i na ekologii. „V zateplených bytech nejen klesají výdaje za teplo až o 20 procent, ale zároveň klesá spotřeba CO2 až o tunu v každém bytě za rok,“ doplnil Jan Rafaj.

Z celkových 2,3 miliardy korun by letos mělo v Heimstadenu zamířit na zateplování 665 milionů, což je historicky nejvyšší částka, 103 milionů pak chce firma investovat do zdravotechniky a kanalizací, 100 milionů do oprav střech a 24 milionů do oprav výtahů. (sta)

 

8. 3. 2024

Zdroj: Mladá frotna DNES

 

 

Zpět