Heimstaden letos v Česku investuje do zateplování domů více než 400 milionů Kč

Ostrava 1. září (ČTK) - Společnost Heimstaden, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, letos investuje do zateplování domů více než 400 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí Heimstadenu Kateřina Piechowicz. Celkem chce letos firma investovat skoro dvě miliardy korun, loni to byly téměř 2,5 miliardy.

"Letos opravíme téměř 1300 bytů. Investicemi do zateplování budov dál přispíváme k ochraně klimatu. Letos jsme na ně vyčlenili téměř půl miliardy korun. Mimo to instalujeme centrální nízkoemisní plynové kotelny. V tomto roce jsme je zprovoznili v 11 vchodech s 90 byty a uspořili jsme zhruba 250 tun CO2. Každoročně tak snížíme produkci CO2 o 1300 tun," uvedl generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Firma už letos zateplila mimo jiné domy v Ostravě-Porubě v ulicích Francouzská a Otakara Jeremiáše, ve Frýdku-Místku například v ulicích K Hájku, Ostravská a Dr. Petra, v Havířově v Edisonově a Mánesově nebo v Karviné v Cihelní, Holubově či Slovenské. Další místa budou následovat. Heimstaden letos investuje také do rozvodů vody a kanalizace, oprav střech nebo rekonstrukcí bytů.

Heimstaden Czech vlastní téměř 43.000 bytů převážně v Moravskoslezském kraji, kde jde hlavně o bývalé hornické byty po OKD. Skandinávská nadnárodní skupina Heimstaden, která patří mezi největší poskytovatele nájemního bydlení v Evropě, je jejich majitelem od roku 2020.

1.9.2023

Zdroj: ČTK – ekonomika

Zpět