Heimstaden pokračuje v boji s epidemií, pravidelně testuje i očkované zaměstnance

Naše společnost se tento týden připojila k firmám, které se na své náklady rozhodly pravidelně testovat i očkované zaměstnance. Chceme tak ještě více ochránit své zaměstnance i zákazníky.

Heimstaden zaměstnává v ČR téměř 700 lidí. Někteří z nich pak v rámci zákaznického či havarijního servisu přicházejí do kontaktu s našimi klienty. Jejich bezpečí, stejně jako bezpečí zaměstnanců, bereme velmi vážně. „Chceme mít co největší jistotu, že jsme zdraví. Testujeme se každé pondělí a ti z nás, kteří jsou v kontaktu s nájemníkem, se testují dvakrát týdně. Pochopitelně nejlepší cestou, jak se ochránit, je očkování, a právě proto nyní domlouváme lednové očkování pro zaměstnance, kteří ještě nemají třetí dávku vakcíny. Zároveň budeme chtít znovu nabídnout první dávku těm, kteří před půlrokem vyčkávali,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

Očkování jsme se snažili zprostředkovávat i pro své dříve narozené klienty. Těm v první polovině roku volalo několik najatých studentů Ostravské univerzity a pravidelně zjišťovalo jejich potřeby, případně domlouvalo vakcinaci. V lokalitách, kde je větší míra lidí žijících na sociálních dávkách a lidí v tíživých životních situacích, jsme pomohli zprostředkovat dokonce očkování přímo „na ulici“. Mobilní očkovací týmy tak na podzim vyrazily do některých částí Orlové a Karviné a na Šumbark v Havířově.

Jen za ochranné pomůcky pro své zaměstnance jsme v roce 2021 zaplatili čtyři miliony korun. Nově budou mít zaměstnanci při vstupu na pracoviště výdejní automat na respirátory. Důsledně kontrolujeme jejich nošení nejen u nich, ale i u smluvních dodavatelských firem. Od počátku týdne zůstává rovněž část našich pracovníků na home office.

Zpět