Projekt „Myslíme na vás“ jsme rozšířili do nemocnic v Havířově a Karviné

Po dvou týdnech rozvážení jídla doktorům a sestrám z Fakultní nemocnice Ostrava rozšiřujeme svůj projekt „Myslíme na vás“ i do havířovské a karvinské krajské nemocnice. Chceme tak poděkovat zdravotníkům za jejich boj s koronavirem a zároveň podpořit nájemce komerčních prostor, u kterých výrobky nakupujeme.

V Havířově a Karviné se prvních dodávek hotových jídel, zákusků a nápojů dočkali lékaři a sestry už dnes. Stejně tak budeme pokračovat v dovážce do ostravské fakultní nemocnice, se kterou jsme začali již v druhé polovině října. Zdravotníci v Havířově a Karviné se občerstvení dočkají třikrát týdně, podobně jako jejich kolegové v Ostravě. Zapojeny jsou cukrárny, kavárny, restaurace i mléčné bary. Na rozvážce se podílejí dobrovolníci, ale i samotní naši zaměstnanci.

Generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj chce tuto podporu udržet minimálně do 20. listopadu. „Nechceme stát s rukama v kapsách. Toto je způsob, jak podpořit naše podnikatele v našich prostorách a zároveň potěšit ty, co padají únavou. A protože vidíme, že má tato podpora reálný smysl, rozhodli jsme se rozšířit zavážku ještě do krajských nemocnic v Havířově a Karviné,“ říká Jan Rafaj, generální ředitel Heimstaden.

Hejtman MS kraje Ivo Vondrák oceňuje, když se soukromé firmy snaží v této krizové situaci pomoci. „Lékaři a sestřičky v krajských nemocnicích jsou pod velkým tlakem. Tato milá pozornost jim na chvilku zpříjemní služby v těžkých a fyzicky náročných podmínkách,“ uvádí hejtman Ivo Vondrák.

V rámci druhé vlny koronaviru jsme se zapojili hned do několika důležitých projektů. 20 telefonních operátorů pomáhá hygienikům v Moravskoslezském kraji s tzv. trasováním, nabídli jsme desítky bytů dobrovolníkům pro práci ve zdravotnictví a sociálních službách nebo rozšířili svůj projekt Haló, nejste sami!, který pomáhá samostatně žijícím seniorům. Zároveň formou voucherů a pomoci s vyřizováním dotací z programu COVID Nájemné pomáháme i svým dalším komerčním nájemcům.

Zpět