15.10.2020 moravskoslezsky.denik.cz Heimstaden proti covidu: Trasování, byty dobrovolníkům a telefonická podpora

Společnost Heimstaden se zapojila do boje s covid-19 a to hned několika formami. Hygienikům pomáhají zaměstnanci trasovat, své byty navíc bezplatně poskytne společnost dobrovolníkům. Obojí Heimstaden nabídlo vládě, kraji i městům a obcím pro následujících několik týdnů, kdy se počítá s vygradováním současné situace.

Heimstaden zároveň zintenzivňuje projekt Haló, nejste sami, který pomáhá samostatně žijícím seniorům. Co se týká zmíněného trasování, jako jedna z prvních firem vyslyšelo Heimsataden sobotní výzvu vlády k zapojení vyškolených pracovníků call center do procesu trasování, který má na starosti ministerstvo zdravotnictví a hygiena. V této chvíli již trasuje 20 vyškolených zaměstnanců.

„Jednoznačně chceme pomoct! Jsme firma, která má mezi svými základními hodnotami péči i odvahu. A teď je doba, kdy je potřeba to ještě víc ukázat. Zároveň jsme vše zorganizovali tak, abychom nezpomalili provoz našich call center a nezkomplikovali každodenní kontakt s našimi klienty,“ uvádí generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

V úterý 13. 10. rovněž Heimstaden ve spolupráci s krajem, Ostravskou univerzitou a Adrou odstartoval projekt náboru dobrovolníků pro boj s Covidem-19 „Bo jsme partyja“ a nabízí dobrovolníkům zcela vybavené byty.

„V tuto chvíli vybavujeme 10 bytů pro Ostravu, další vybavené byty máme v Havířově a Karviné. Zapojujeme se ale i jako lidé,“ dodává Rafaj, který se jako dobrovolník již registroval pod hlavičkou Adry.

V projektu Haló, nejste sami se iniciují především studenti, kteří obvolávají 100 zákazníků denně ve věku nad 75 let, kteří žijí sami, a zjišťují jejich potřeby.

„Budou-li senioři opět muset zůstat doma v izolaci, jsme připraveni naši kapacitu navýšit až na 500 telefonátů denně a být s nimi maximálně ve spojení, aby netrpěli samotou a nechyběly jim základní věci jako roušky či léky,“ uzavírá Rafaj.

Zpět