21.6.2020 moravskoslezsky.denik.cz | Ozonéry v klientských centrech Heimstaden pomohou s ochranou před koronavirem

Společnost Heimstaden pokračuje v preventivních opatřeních, které chrání nájemníky i zaměstnance před možnou nákazou koronavirem. Do svých klientských center pořídila speciální ozónové čističe, které mimo jiné velmi účinně likvidují viry i bakterie.

Společnost Heimstaden má desítky tisíc zákazníků a pět stovek zaměstnanců. „Od nástupu epidemie se naše nájemníky i pracovníky snažíme maximálně chránit. A nepolevujeme ani teď. V klientských centrech se obě skupiny denně potkávají a chceme, aby se tam cítily komfortně a bezpečně,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

Přístroje zvládnou důkladně zlikvidovat nejenom viry, ale i bakterie, plísně, choroboplodné zárodky a houby v prostorách s velikostí až 200 m2. Dezinfekce ozónem je navíc naprosto bezpečná, protože neobsahuje žádné člověku nebezpečné chemikálie a nemá negativní vliv na životní prostředí. Po jeho aplikaci nezůstanou ve vzduchu žádné zdraví škodlivé substance a zápachy, jelikož se ozón brzy přemění na kyslík.

„Do budoucna budeme tyto přístroje umisťovat na další pracoviště, například v prostorách šaten našich dělníků,“ dodává Jan Rafaj.

Zpět