6.6.2020 Mladá fronta DNES Změna přináší mnohá vylepšení i nové koncepty

Společnost Residomo, největší soukromý poskytovatel nájemního bydlení v Česku, změnila od 27. května název na Heimstaden Czech.

Nový název společnosti souvisí s lednovým prodejem firmy novému vlastníku, jímž je švédská společnost Heimstaden Bostad AB. Ta vlastní bytové portfolio ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Nizozemsku, Německu a od počátku letošního roku i v České republice. Stala se tak čtvrtým největším poskytovatelem nájemního bydlení v Evropě.

Heimstaden má letité zkušenosti s vlastnictvím a správou desítek tisíc bytů, na evropském trhu s nájemním bydlením působí od roku 1998 a dlouhodobě se řadí mezi špičku. Klienti společnosti mohou počítat s dlouhodobým, stabilním a dostupným nájemním bydlením, vysokým standardem služeb a firemních hodnot.

Mezi klíčové hodnoty firmy patří pojmy péče – odvaha – otevřenost, filozofií je koncept Přátelských domovů. Investice putují nejen do domovů nájemníků, ale i lokalit v okolí. Heimstaden klade důraz na sociální oblast, ochranu životního prostředí a kvalitu života nájemníků i zaměstnanců, o které pečuje a respektuje je. Nebojí se hledat nové cesty, jak vylepšit to, co dělá, dokáže se rozdělit o své zkušenosti a ochotně pomáhá druhým v růstu.

„Pro celý český tým společnosti je důležité, že nový majitel kromě vysoké úrovně správy a péče o stávající byty má rovněž vizi dalšího rozvoje portfolia a budoucích investic. Kvalita bydlení i našich služeb se za posledních několik let zvýšila, s novým vlastníkem očekáváme ještě vyšší standardy. Máme programy pro nejrůznější skupiny nájemníků, prvního června jsme spustili novou bezplatnou klientskou linku, zákaznický online portál a mobilní aplikaci Heimstaden Můj domov, které zjednoduší vyřizování požadavků nájemníků bez nutnosti návštěvy klientského centra. V rámci péče o seniory chceme pokračovat v projektu nazvaném Haló, nejste sami!, v němž studenti psychologie Ostravské univerzity prostřednictvím telefonního kontaktu pomáhali překonat naším nájemníkům nad 70 let pocit osamělosti a úzkosti v době nouzového stavu. Plánujeme posílit činnost seniorských komunitních center a také zahájit výstavbu domů pro seniory. Dalším krokem bude například navýšení investic do zateplení o 50 procent a závazek postupně přestat v našich domech topit uhlím, což vyplývá ze zvýšení důrazu na ochranu životního prostředí,“ říká generální ředitel Heimstaden Czech Jan Rafaj.

Společnost Heimstaden, která se stala evropským lídrem na trhu s rezidenčním bydlením, nyní chce moderní a kvalitní domovy budovat i v České republice. „Věřím, že Heimstaden svým vysokým standardem služeb a firemními hodnotami bude inspirovat i další poskytovatele nájemního bydlení v Česku ku prospěchu všech nájemníků,“ doplňuje Jan Rafaj.

„Dalším krokem bude například navýšení investic do zateplení o 50 procent.“

Jan Rafaj, Heimstaden Czech

Zpět