ADRA A Heimstaden společně pomáhají lidem z Ukrajiny s bydlením

Pomocnou ruku lidem z Ukrajiny společně podaly i dvě organizace, ADRA a vlastník bytů společnost Heimstaden. V těchto dnech třídí darované věci a vybavují jimi bytové jednotky, které poslouží jako dočasný domov uprchlíkům.

Sklady humanitární organizace ADRA jsou plné nejrůznějších věcí, které lidé věnovali na pomoc lidem z Ukrajiny. Dobrovolníci je v těchto dnech třídí a kompletují, aby je následně převezli do bytů, kde budou uprchlíci bydlet.

Marcela Holková, vedoucí sociálního šatníku ADRY v Karviné: "Tato pomoc je určena do rodin, které tady přijíždí z Ukrajiny a těmito věcmi se vybavují holobyty, které připravujeme pro ně. Do bytu je třeba všechno, takže kuchyňské náčiní, povlečení, ručníky, hygiena, drogerie, takže to, co je u nás normální, to potřebujeme i do těch nových holobytů."

Byty lidem z Ukrajiny poskytne společnost Heimstaden napříč celým regionem.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnost Heimstaden : "Okamžitě po vypuknutí konfliktu jsme dali vládě potažmo Správě uprchlických zařízení k dispozici 500 bytů, které mohou lidé z Ukrajiny bezplatně využívat včetně energií. Ve spolupráci s ADROU a Textilní bankou a díky kolegům a dobrovolníkům jsme schopni rodinám zajistit základní vybavení a pomoci se v našem regionu zorientovat."

Žádosti postupně narůstají, v příštím týdnu očekává společnost Heimastaden příjezd pěstounských rodin a pro ně hledají vhodné byty.

Autor: Monika Danková

9.3.2022

Zdroj: polar.cz

Odkaz: ADRA A Heimstaden společně pomáhají lidem z Ukrajiny s bydlením | Celý MS kraj | Zprávy | POLAR TV

Zpět