Havířovská desítka 2022: na pomoc havířovským boccistům se vybralo 100 tisíc

Téměř sedm stovek běžců z celé republiky se v neděli 16. října postavilo na start 7. ročníku Heimstaden Havířovské desítky. Šlo samozřejmě i o vítězství, ale nejen o něj.

Tento již tradiční městský běh se koná i na podporu handicapovaných sportovců. A díky běžcům, kteří se postavili na start a partnerům závodu, se pro HSC Moravia vybralo rovných 100 tisíc korun.

„Snažíme se, aby naší sportovci hrdě reprezentovali náš kraj, snažíme se jim vytvořit co nejlepší podmínky a každá taková částka je pro nás obrovskou pomocí. Děkujeme všem, kteří se postavili na start a rozběhali pro nás Havířov,” řekla předsedkyně klubu HSC Moravia Kateřina Šnajdrová.

„Jsme moc rádi za každého běžce, který se postavil na start nejen desítky, ale všech našich běhů,“ říká Martin Kučera, jeden z hlavních organizátorů závodu. „Díky nim můžeme pomáhat a moc si vážíme toho, že k původní myšlence stokoruny z každého startovného, se každoročně přidávají s extra příspěvkem i naši partneři. To je pro nás obrovská pocta a ocenění naší práce,” dodává.

Ze závodů ani letos nechyběl dětšký běh, běh na 5 km - Memoriál Manfréda Kosela, štafetový běh a hlavní závod na 10 km Heimstaden Havířovská desítka. Organizátoři letos nově vypsali odměnu za překonání traťového rekordu v hlavním závodě v kategorii mužů i žen. Oba traťové rekordy padly v loňském ročníku a nutno říct, že nejrychlejší muž byl pomalejší o pouhých 21 sekund. První místo si tak zasloužil Adam Szymanik s časem 31 minut 22 sekund a mezi ženami Eva Filipiová s časem 37 minut 23 sekund.

Autor: Tomáš Januszek

18. 10. 2022

Zdroj: karvinsky.denik.cz

Odkaz: https://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/havirovska-desitka-2022-na-pomoc-havirovskym-boccistum-se-vybralo-100-tisic-2022.html

Zpět