Heimstaden instaluje na střechách domů v Ostravě první fotovoltaické elektrárny

"Elektřina vyrobená fotovoltaikou by v první fázi zajištovala pokrytí nákladů na svícení ve společných prostorách a na případný provoz výtahů či tepelných čerpadel," uvedla mluvčí.

V některých případech budou fotovoltaické elektrárny instalovány včetně bateriových úložišť. "U vybraných projektů chce Heimstaden zmíněné technologie propojit i s nabíjecím bodem pro elektromobily, o které je stále větší zájem," uvedla Piechowicz.

Letos se projekt dotkne asi 150 bytů v různých typech budov. Firma musí vyzkoušet prostorové a konstrukční možnosti domů a technickou náročnost. "Pokud se pilotní projekty prokáží jako životaschopné, což očekáváme, budeme umět instalovat desítky fotovoltaických elektráren na střechách našich domů ročně," uvedl generální ředitel české pobočky Heimstaden Jan Rafaj.

Švédská společnost Heimstaden vlastní v Česku více než 42.500 bytů hlavně v Moravskoslezském kraji. Jde většinou o bývalé hornické byty OKD. V Evropě Heimstaden spravuje přes 150.400 bytů v hodnotě 321 miliard švédských korun (764 miliard Kč).

Zdroj: pro-energy.cz

Odkaz: https://pro-energy.cz/news/detail/663152

Zpět