Heimstaden otestoval svých bezmála 600 zaměstnanců na Covid-19

Téměř 600 zaměstnanců a externích spolupracovníků začala na onemocnění koronavirem testovat od prvního pracovního dne roku 2021 společnost Heimstaden.

Cílem testování je ochrana klientů a zaměstnanců před šířením nemoci.

Heimstaden se jako zodpovědný zaměstnavatel přidal k dalším významným firmám a nechal testovat všechny své zaměstnance. Akce proběhla ve spolupráci s externím partnerem, zdravotnickou firmou AGEL.

„Využili jsme nabídky plošného testování v České republice. Chceme prokazatelně vědět, jak na tom jsme, a doporučuji to i ostatním firmám,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj a dodává, že na pracoviště mohl po Novém roce pouze zaměstnanec s negativním testem.

Zaměstnanci byli testování metodou antigenních testů podle pečlivě připraveného harmonogramu, aby nedocházelo k větší kumulaci osob v prostorách budovy.

Heimstaden se jako odpovědný zaměstnavatel snaží své zaměstnance před nákazou ochránit nejen testováním, ale také zajišťováním dostatečně funkčních ochranných pomůcek, rozdělením pracovních týmů do skupin nebo třeba ozonéry, které instaloval do klientských center.

„Sledujeme také možnosti očkování, a jakmile to bude možné, chceme ho svým zaměstnancům nabídnout,“ dodává Rafaj.

Společnost neuvedla přesné výsledky testování, avšak dopadly podle ní velmi dobře a zaznamenala mnohem menší záchyt než je v posledních týdnech obvyklé.

Zpět