Heimstaden pomáhá v kraji svým nájemcům komerčních prostor

moravskoslezsky.denik.cz - Více než šesti stovkám podnikatelů poskytuje v Moravskoslezském kraji nebytové prostory společnost Heimstaden. Zhruba dvě stovky nájemců musely kvůli vládním proticovidovým nařízením již minulý rok své provozovny zcela zavřít.

Pronajímatel jim v průběhu covidové pandemie poskytl řadu slev, pomáhá jim i se získáním vhodných typů dotací. V pomoci pokračuje i letos, hledá i další cesty, jak jim nelehkou situaci usnadnit.

„V uplynulém roce jsme poskytli slevy ve výši více než tři miliony korun, od podnikatelů, kteří měli úplně zavřeno, jsme nakoupili zboží za půl milionu korun, abychom pomohli alespoň symbolicky. Kromě toho jim nabízíme pomoc při vyplňování žádostí o státní dotace prostřednictvím našeho Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti v Havířově,“ uvedla mluvčí společnosti Kateřina Piechowicz.

Podle jejích slov je přes všechny dotační programy a slevy situace pro většinu podnikatelů již neudržitelná a nutně potřebují své provozovny otevřít. „Bohužel ani rok 2021 nelze v tomto ohledu odhadnout, a proto jsme vyčlenili další tři miliony na přímé slevy z nájemného, které chceme poskytovat především těm, kterým stát znemožnil podnikat úplně. V následujících dnech je budeme kontaktovat s podrobnými informacemi,“ dodává Piechowicz.

Zpět