Heimstaden už třetinu bytů pronajme bezkontaktně. Nově mu s tím pomáhají i Bezrealitky

Najít byt k pronájmu online, prohlédnout si video nebo 3D prohlídku, spojit se po internetu s majitelem a rovnou si u něj byt zarezervovat. Nebo přímo online podepsat nájemní smlouvu. Pronájem bytu kompletně po internetu je stále běžnější. Sází na něj nejen jednotliví vlastníci, ale také velcí poskytovatelé nájemního bydlení. Největší poskytovatel bydlení v Česku, společnost Heimstaden, se spojil s digitální realitní službou Bezrealitky a umožní tak zájemcům sjednávat nájem i jejím prostřednictvím.

Zájem o kompletní sjednání nájmu online dlouhodobě roste. Jen Bezrealitky zmiňují, že od roku 2020, kdy tuto možnost poprvé uvedly, stoupl počet nájemních smluv podepsaných plně online dvojnásobně. A v případě Heimstaden – největšího českého provozovatele nájemního bydlení – je již každý třetí nový pronájem sjednán takzvaně “bezkontaktně” – tedy bez nutné účasti makléře.

„Snažíme se naši nabídku přátelských domovů dostat k co nejširšímu okruhu zájemců o nájemní bydlení. Zhruba třetina nedávno obsazených bytů byla pronajata online a bezkontaktně, o tento bezpečný a efektivní způsob s využitím videoprohlídek je mezi našimi klienty velký zájem. Proto jsme rádi, že můžeme využít i web Bezrealitky, největší portál spojující majitele a zájemce o bydlení,“ říká generální ředitel společnosti Heimstaden Czech Jan Rafaj.

Zájemci o bydlení na Ostravsku nebo Olomoucku tak mají díky tomu možnost vybírat z výrazně větší nabídky, než tomu bylo doposud. Na portál Bezrealitky v těchto regionech přibyly do nabídky stovky bytů.

„Naše mise je stále stejná. V případě nájmů se snažíme ve všech regionech Česka přinášet tu nejširší možnou nabídku bytů přímo od majitelů, za které zájemci nezaplatí ani korunu na provizi. A vždy oceníme, pokud se s námi rozhodne spolupracovat některý z velkých poskytovatelů, který má stejný přístup,” zmiňuje Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky a dodává, že díky tomu mají zájemci o bydlení možnost vybrat vždy tu nejlepší variantu pro svou domácnost.

Společnost Heimstaden Czech je od loňského roku součástí skandinávské skupiny Heimstaden, třetího největšího vlastníka nájemních bytů v Evropě. Neustále posiluje svou pozici největšího poskytovatele nájemního bydlení v tuzemsku, její portfolio tvoří na 42 tisíc bytů převážně v Moravskoslezském kraji. Letošními akvizicemi firma rozšířila oblast své působnosti také o Plzeň a Prahu.

Zdroj: bytoverekonstrukce.cz

Odkaz: https://bytoverekonstrukce.cz/heimstaden-uz-tretinu-bytu-pronajme-bezkontakt-ne-nove-mu-s-tim-pomahaji-i-bezrealitky/

Zpět