Poskytovatel nájemního bydlení Heimstaden kupuje byty od konkurenta Akelius

Stockholm 27. září (ČTK) - Švédský poskytovatel nájemního bydlení Heimstaden expanduje v Evropě. Heimstaden se dohodl na koupi 599 nemovitostí konkurenční firmy Akelius Residential Properties v Německu, Dánsku a Švédsku za 92,5 miliardy švédských korun (231,6 miliardy Kč). Vyplývá to z prohlášení společnosti.

Kupované nemovitosti mají 28.776 bytů, z toho polovina jich je v Berlíně. Roční příjmy z pronájmu těchto realit jsou 2,8 miliardy SEK. Dohoda zahrnuje také první investici Heimstadenu v Hamburku, napsala agentura Reuters.

"Zvyšujeme naši přítomnost na trzích, kde máme silné znalosti a zkušenosti, na trzích, které mají společné důležité atributy, jako nerovnováha nabídky a poptávky, příznivé demografické trendy a rostoucí ekonomiky," uvedl jeden z ředitelů pro investice Christian Fladeland.

Transakce navazuje na řadu menších akvizic, které Heimstaden uskutečnil letos v severní a střední Evropě, včetně Česka. Přichází také v době, kdy dva největší němečtí pronajímatelé bytů Vonovia a Deutsche Wohnen plánují fúzi. Jejich spojením má vzniknout bytový gigant a je v Německu pozorně sledováno. Dostupné bydlení se stalo horkým politickým tématem, a to zejména v kdysi levném hlavním městě Berlíně.

Heimstaden je třetím největším poskytovatelem nájemního bydlení v Evropě. V Česku působí od loňského ledna, kdy koupil společnost s tehdejším názvem Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42.500 bytů, převážně po firmě OKD. Letos v červnu pak firma vstoupila na pražský trh s nájemními byty, když koupila od developerské firmy Finep 169 bytů pro nájemní bydlení v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích.

Zdroj: ČTK

Zpět