Co všechno lze využít při domácím zahradničení

Chcete si doma vypěstovat vlastní zeleninu nebo bylinky? Zahradničení je víc než jen zábava a možná vás překvapí, jak snadno lze předměty denní potřeby proměnit v užitečné pomůcky, které při něm využijete. Zapomeňte na drahé květináče – stačí vám jen zemina, sluneční světlo a špetka kreativity. Podělíme se s vámi o několik rad, jak zužitkovat běžný domácí odpad. Je to výhodné jak pro rostliny, tak pro planetu!

Kartony od mléka

Vezměte karton od mléka, rozřízněte ho napůl, udělejte do dna několik otvorů, naplňte zeminou – a máte květináč na sazenice zadarmo.

Plato na vejce

Vyřízněte přihrádky na vejce, naplňte je zeminou a zasaďte semínka. Získáte jednoduchý mini záhonek pro klíčení sazenic.

Ruličky od toaletního papíru

Založte spodní část ruličky, naplňte zeminou a zasaďte semínka. Když je budete chtít přesadit, jednoduše vložte celou ruličku do půdy, rozloží se.

Kávová sedlina

Nasypte kávovou sedlinu (neboli lógr) k rostlinám, abyste obohatili půdu o živiny. Kávová sedlina zlepšuje strukturu půdy i její propustnost, a dokonce chrání před škůdci.

Kartóny od mléka Skořápky

Banánové slupky

Banánové slupky jsou vlastně přírodním hnojivem. Namočte je do vody a získáte tekutinu bohatou na živiny. Zřeďte ji a použijte k přihnojování. Jde o snadný a laciný způsob, jak rostlinky udržovat při zdraví.

Vaječné skořápky

Rozdrťte vaječné skořápky a drť nasypte k rostlinám, abyste jim dodali tolik potřebný vápník.

Domácí zahradničení je jednodušší, než si myslíte. Jak je vidět, trocha tvořivosti a pár jednoduchých triků stačí k tomu, abyste běžné věci proměnili ve skvělé zahradnické pomůcky. Než tedy něco vyhodíte, zvažte, zda vám to nemůže pomoct při pěstování zdravé a chutné zeleniny. Hodně štěstí!

Banánové slupky Vaječné skořápky