Heimstaden pokračuje ve velkých investicích do svého portfolia i v roce 2023

Dvě miliardy korun, z toho více než třetina na renovaci bytů a 330 milionů na zateplení domů. I přes obecně nepříznivou ekonomickou situaci investujeme maximum prostředků na zkvalitnění bydlení pro své klienty a snižování energetické náročnosti budov.

V praxi to znamená zateplení zhruba 1 100 bytových jednotek. „Pro další roky připravujeme projektové dokumentace pro dalších 3 500 bytových jednotek,“ říká generální ředitel české pobočky společnosti Heimstaden Jan Rafaj. V rámci vyčleněných dvou miliard korun budeme téměř 90 milionů investovat do rozvodů vody a kanalizace a 60 milionů na opravy střech. Investice ve výši 32 milionů korun pak bude směřovat i do oprav komerčních prostor.

Za nejvýznamnější projekty letošního roku lze označit přestavbu vytápění v bytových domech v Havířově-Šumbarku za více než 50 milionů korun a pokračování rozsáhlé revitalizace rezidenční čtvrti v Ostravě-Kunčičkách. Letos v červnu tam bude k dispozici již 164 opravených bytů (z celkového počtu 320 bytů). Dalším z velkých projektů je zateplení výškových domů ve Frýdku-Místku v ulici M. Majerové, které začne v létě. V následujícím roce se podobné proměny dočká i „dvojče“ – dvojvěžák v ulici ČSA.

Konkrétní plán oprav najdete na našem webu zde: https://heimstaden.cz/cz/prehled-oprav.

Zpět