Plán investic na 2024 - o polovinu víc na zateplení, celkově do oprav 2,3 miliardy korun

Vloni 440 milionů korun, letos rekordních 665 milionů. Částka, kterou jen v letošním roce investujeme do zateplení bytových domů. Pokračujeme tak ve slibovaném snižování nákladů našich nájemců za vytápění i energetické náročnosti budov. Celkově na investice do portfolia v roce 2024 poputuje 2,3 miliardy korun.

„Chceme letos opravovat až 400 bytů měsíčně a minimálně 2 000 jich zateplit.  V zateplených bytech nejen klesají výdaje na teplo až o 20 %, ale zároveň klesá spotřeba CO2 až o tunu v každém bytě za rok. Investicemi do zateplování budov dál přispíváme k ochraně klimatu,“ říká generální ředitel Heimstaden Jan Rafaj.

Rekordní částka 838 milionů korun je dále vyčleněna na rekonstrukce volných bytů. „Ze 400 opravených bytů měsíčně vždy asi 100 bytů projde generální rekonstrukcí. Ta zabere téměř dva měsíce a obnáší výměnu rozvodů vody, elektřiny, kompletní výměnu vybavení koupelen a kuchyní, vnitřních dveří a zpravidla i podlahových krytin,“ dodává Rafaj.

V rámci vyhrazených 2,3 miliard korun investujeme 100 milionů do rozvodů vody a kanalizace či 100 milionů na opravy střech. Kde všude budou letos opravy probíhat, lze najít na webových stránkách Heimstaden: https://heimstaden.cz/cz/prehled-oprav.

Zpět