Heimstaden zvýší slevy na nájemném u samostatně žijících seniorů

Společnost Heimstaden, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, zvýší slevy na nájemném u samostatně žijících seniorů z 500 na 600 korun měsíčně. Zavázala se k tomu v memorandu o dlouhodobé součinnosti, které dnes firma uzavřela se Sdružením nájemníků ČR (SON). ČTK to sdělila mluvčí Heimstadenu Kateřina Piechowicz.

Zvýšení slevy na nájemném má nájemcům pomoci překonat případné složité životní situace. "V případě, že senior ovdoví a sníží se mu příjmy, stěhování je poslední krok, který by chtěl udělat. Slevou mu dokážeme pomoci si stávající bydlení zachovat," uvedl generální ředitel společnosti Heimstaden Jan Rafaj.

Zjednoduší se i administrativa při poskytování příspěvků. "Žádost o příspěvek stačí zaslat jednou ročně namísto dosavadní praxe čtyřikrát za rok," uvedla Piechowicz. Memorandum také zajišťuje zachování záchranného Fondu bydlení Heimstaden, z něhož budou podporováni nájemníci, kteří se ocitli v mimořádné životní tísni.

"Sdružení SON bude ve specifických a potřebných případech plnit roli mediátora mezi nájemníkem a Heimstaden, jeho člen bude i členem kontrolního výboru Fondu bydlení Heimstaden, který dohlíží na poskytování prostředků žadatelům o slevu z nájemného," uvedl předseda SON Milan Taraba.

Švédská společnost Heimstaden je třetím největším poskytovatelem nájemního bydlení v Evropě. V Česku působí od loňského ledna, kdy koupila společnost s tehdejším názvem Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42.500 bytů, převážně po OKD.

Zdroj: ČTK

Zpět