Heimstaden připravil byty pro lidi v nejvyšší nouzi

Životy lidí, kteří se nenadále octnou v nejvyšší nouzi, nám rozhodně nejsou lhostejné. Může se to stát třeba ženám ohroženým domácím násilím nebo lidem postiženým živelní katastrofou. Proto jsme pro tyto případy vyčlenili vybavené byty pro všechny, kteří potřebují okamžitou pomoc.

Program s názvem Krizové bydlení 2021 jsme spustili v dubnu. Podpora zahrnuje získání plně vybaveného nájemního bytu s místně obvyklým nájemným na dobu maximálně šesti měsíců. „Řešíme zhruba jeden až dva případy ročně. Důvody, proč se někdo ocitne bez střechy nad hlavou během jediného dne, jsou různé. Vždy je to ale silně traumatizující zážitek. V těchto situacích jsme měli štěstí, že jsme v danou chvíli disponovali plně vybaveným bytem, který jsme mohli okamžitě nabídnout. Právě na základě těchto zkušeností jsme se rozhodli dlouhodobě vyčlenit pro tyto účely dvě bytové jednotky, jednu v Karviné a druhou v Havířově, a nabídnout možnost jejich využití také dalším městům, která to přivítala s povděkem,“ říká k programu mluvčí Heimstaden Kateřina Piechowicz a dodává, že v jednom bytě může bydlet maximálně 5 osob.

Účastníkům programu Krizové bydlení 2021 nabízíme i nezbytnou individuální sociální podporu prostřednictvím sociální služby.

Více informací: https://csr.heimstaden.cz/cz/programy/krizove-bydleni

Zpět